منوی اصلی
نظرسنجی
نظر سنجی


خبرنامه
سایت های مرتبط
ستاد سرمایه گذاری استان همدان
سال 1399، سال «جهش تولید» ................... ثبت نام از کلیه سرمایه گذاران و مجریان طرحهای نیمه تمام، غیر فعال و طرحهای توسعه ای استان................آمادگی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان جهت مشاوره و تسهیل صدور مجوزها از طریق نمایندگان تام الاختیار........................سرمایه گذاران محترم در صورت داشتن هرگونه اعتراض نسبت به مراحل صدور مجوز فعالیت و بهره برداری می توانند اعتراض خود را کتبا به دبیرخانه ستاد سرمایه گذاری استان اعلام نمایند.......

معرفی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان

مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان در اجرای مصوبه شماره 26986/44458 مورخ 1389/02/08 هیئت محترم وزیران و در راستای اهداف مندرج در قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی، به منظور استقرار یک ساماندهی مناسب و عملی در جهت حمایت، تسهیل و تسریع در امور سرمایه گذاری و صدور مجوز فعالیت های اقتصادی و فراهم نمودن بسترهای لازم جهت جلب و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در استان همدان به عنوان کانون مراجعه سرمایه گذاران تشکیل گردیده است. رئیس این مرکز استاندار و نائب رئیس آن، مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان می باشد.
سازماندهی امور و گردش کار در مرکز خدمات سرمایه گذاری به گونه ای اسـت که سرمـایه گذاران مراجعه کننده به کـلیه اطـلاعات و راهکـارهای لازم دسترسـی داشته و نیـازی به مراجـعات مکـرر به دستگـاه های اجـرایی گوناگـون نمی باشد. مسئولیت خدمـات رسانی در مرکز تنها به مراحل قبل از اخذ تصمیم به سرمـایه گذاری محدود نمی شود بلکـه سرمایه گـذاران محترم همواره و در طـول فرایند سرمایه گذاری مـی توانند به این مرکز مراجعه و از خدمات آن بهره مند شوند.
در این مرکز نمایندگان دستگاههای اجرایی مرتبط با موضوع سرمایه گذاری استان در قالب پنجره واحد سرمایه گذاری به عنوان رابط، هماهنگ کننده و مجری امور اجرایی و خدماتی مربوط به دستگاه متبوع خود استقرار یافته اند و ضمن ارائه مشاوره به سرمایه گذاران، کلیه امور سرمایه گذاری محول شده توسط مرکز و همچنین پیگیری مشکلات اداری متقاضیان سرمایه گذاری خارجی از طریق ایشان صورت می پذیرد.
پایگاه اطلاع رسانی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان به آدرس www.hminvest.ir ارائه دهنده کلیه اطلاعات مورد نیاز سرمایه گذاران و اخبار سرمایه گذاری استان همدان و کشور به دو زبان فارسی و انگلیسی می باشد.


اهم خدمات قابل ارائه در  مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان به شرح ذیل می باشد:


الف ) قبل از اخذ مجوز سرمایه گذاری خارجی:
1ـ اطلاع رسانی و ارائه مشورتهای لازم به سرمایه گذاران در ارتباط با امور مربوط به پذیرش و حمایت از سرمایه گذاری خارجی.
2 ـ انجام هماهنگی و پشتیبانی لازم در امور مربوط به اخذ مجوزهای مورد نیاز سرمایه گذاران از جمله اعلامیه تأسیس، مجوز اداره کل حفاظت محیط زیست، پروانه های انشعاب مربوط به آب، برق، گاز و تلفن، پروانه اکتشاف و استخراج معادن و غیره از دستگاههای ذی ربط
3 ـ انجام هماهنگی ها و پیگیری های لازم با واحدهای اجرایی دستگاههای مرتبط با درخواستهای سرمایه گذاری خارجی.
4 ـ پذیرش متقاضیان سرمایه گذاری در استان و پیگیری امور مربوط به سرمایه گذاری ها از طریق دستگاههای اجرایی ذیربط.

ب ) پس از اخذ مجوز سرمایه گذاری خارجی:
1 ـ انجام هماهنگی های لازم در امور مربوط به سرمایه گذاری های خارجی در مراحل پس از صدور مجوز سرمایه گذاری خارجی شامل ثبت شرکت مشترک، ثبت سفارش برای ورود ماشین آلات و تجهیزات، امور مربوط به ورود و خروج سرمایه، مسائل گمرکی و مالیاتی و غیره.
2 ـ پیگیری اقدامات پس از صدور مجوز سرمایه گذاری خارجی از جمله مسائل اداری و ورود سرمایه های خارجی.
3 ـ پیگیری مشکلات اداری متقاضیان سرمایه گذاری با سایر دستگاههای اجرایی در سطح استان از طریق نمایندگان تام الاختیار معرفی شده به مرکز.
4 ـ ایجاد هماهنگی بین دستگاهها در جهت رفع مشکلات و موانع مربوط به سرمایه گذاری به منظور رفع مشکلات توسط استاندار و بهره گیری از حمایت های استاندار در جهت رفع مشکلات موجود.
5 ـ دریافت درخواست سرمایه گذاران خارجی به همراه سایر مدارک مورد نیاز و هماهنگی با سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران به منظور صدور مجوز سرمایه گذاری خارجی.


ج ) امور اجرایی و محتوایی:

1 ـ شناسایی و معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان و طرح های امکان سنجی شده به تفکیک حوزه فعالیت دستگاههای مرتبط و مطابق نمونه ارائه شده توسط سازمان سرمایه گذاری کشور و نیز ارائه اطلاعات لازم در این زمینه به سرمایه گذاران.
2 ـ برگزاری کارگاههای آموزشی و دوره های تخصصی به منظور آشنایی فعالان اقتصادی، مسئولان و کارشناسان دستگاههای اجرایی استان با موضوع سرمایه گذاری و روشهای تأمین منابع مالی بین المللی و مسائل مرتبط.
3 ـ معرفی استان و توانمندی های اقتصادی آن با بکارگیری ابزارهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی (صدا و سیما، جراید محلی، حضور فعال در جلسات اقتصادی، کتاب، لوح فشرده، بروشور و...).
4ـ حمایت و ترویج افکار و اندیشه سرمایه گذاری، فرهنگ سازی و مساعد نمودن فضای سرمایه گذاری در بین اقشار مختلف جامعه جهت تبیین اهمیت و جایگاه سرمایه گذاری.
5 ـ شرکت در نمایشگاهها و همایش های بین المللی سرمایه گذاری و معرفی توانمندی ها و فرصت های سرمایه­ گذاری استان به منظور جذب سرمایه گذاران.


جهت دانلود بروشور اینجا را کلیک کنید
امروز
جستجو
دیدنی های استان همدان
انتشارات
پنجره واحد سرمایه گذاری
اپلیکیشن اندروید مرکز خدمات سرمایه گذاری
آمار بازدید کنندگان