منوی اصلی
نظرسنجی
نظر سنجی


خبرنامه
سایت های مرتبط
ستاد سرمایه گذاری استان همدان
سال 1398، سال «رونق تولید» ................... ثبت نام از کلیه سرمایه گذاران و مجریان طرحهای نیمه تمام، غیر فعال و طرحهای توسعه ای استان................آمادگی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان جهت مشاوره و تسهیل صدور مجوزها از طریق نمایندگان تام الاختیار........................سرمایه گذاران محترم در صورت داشتن هرگونه اعتراض نسبت به مراحل صدور مجوز فعالیت و بهره برداری می توانند اعتراض خود را کتبا به دبیرخانه ستاد سرمایه گذاری استان اعلام نمایند.......
گزارش اهم دستاوردهای یکساله سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران از شهریور 1397 لغایت مردادماه 1398

•    افزایش 55 درصدی میزان تجهیز سرمایه خارجی در پنج ماهه ابتدای سال 1398، به رغم خروج ایالات متحده از برجام/
•    تدوین و نهایی شدن نقشه راه همکاری های اقتصادی و معرفی پروژه ها و تامین مالی آن با کشور جمهوری خلق چین/
•    جذب میزان 55.25 میلیون یورو تسهیلات از بانک توسعه اسلامی و 6.71 میلیون یورو از بانک توسعه و تجارت اکو  طی یک سال گذشته/

علیرغم خروج ایالات متحده آمریکا از برجام در اردیبهشت ماه سال 1397 از یک سو و تشدید فشارهای بین المللی بر اقتصاد کشور از سوی دیگر، مبلغ 5/06 میلیارد دلار، سرمایه خارجی برای 175 طرح سرمایه گذاری در سال 1397 برای کشور، توسط این سازمان تجهیز و تصویب گردیده است.
همچنین میزان 55.25 میلیون یورو تسهیلات از بانک توسعه اسلامی و 6.71 میلیون یورو از بانک توسعه و تجارت اکو طی یک سال گذشته جذب و تامین شده است.
بر این اساس، نهایی شدن اعزام هیات کمیسیون توسعه اصلاحات چین (NDRC) به تهران در مهرماه سالجاری، تهیه نقشه راه همکاری های اقتصادی و معرفی پروژه ها و تامین مالی آن توسط چین، امضای یادداشت تفاهم همکاری در زمینه بازرسی و قرنطینه گیاهی بین دو کشور و رفع موانع در مسیر صادرات محصولات شیلاتی (آبزیان و میگوی پرورشی) ایران به چین در جریان هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور، از دیگر دستاوردهای مهم این سازمان به عنوان یکی از واحدهای تخصصی تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در یکسال گذشته محسوب می شود.
با اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک ایران با جمهوری آذربایجان، بدینوسیله برخی از مهمترین نتایج و دستاوردهای آن شامل؛ "توافق تامین مالی پروژه راه آهن رشت – آستارا"، "انجام اقدامات لازم برای تاسیس کارخانه مشترک دارو سازی کاسپین فارمد"، "احداث کارخانه تولید خودرو با سرمایه گذاری ایران خودرو"، "کلنگ زنی کارخانه اتوبوس سازی"، "24 ساعته شدن گمرکات بیله سوار، آستارا و جلفا" و "انجام اقدامات لازم درخصوص خرید و تهاتر برق دو جانبه و سه جانبه" اعلام می شود.


امروز
جستجو
دیدنی های استان همدان
انتشارات
پنجره واحد سرمایه گذاری
اپلیکیشن اندروید مرکز خدمات سرمایه گذاری
آمار بازدید کنندگان