منوی اصلی
نظرسنجی
نظر شما


خبرنامه
سایت های مرتبط
ستاد سرمایه گذاری استان همدان
سال 1397، سال «حمایت از کالای ایرانی» ................... ثبت نام از کلیه سرمایه گذاران و مجریان طرحهای نیمه تمام، غیر فعال و طرحهای توسعه ای استان................آمادگی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان جهت مشاوره و تسهیل صدور مجوزها از طریق نمایندگان تام الاختیار........................سرمایه گذاران محترم در صورت داشتن هرگونه اعتراض نسبت به مراحل صدور مجوز فعالیت و بهره برداری می توانند اعتراض خود را کتبا به دبیرخانه ستاد سرمایه گذاری استان اعلام نمایند.......
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مطرح کرد: ارتقای 13 پله ای رتبه کسب و کار استان همدان

طبق اعلام مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی رتبه استان همدان در بهبود فضای کسب و کار از 24 به 11 ارتقاء پیدا کرده است که امیدواریم با کمک شورای هماهنگی مدیران استانی بتوانیم توسعه سرمایه گذاری در استان را رقم بزنیم.

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در جلسه شورای هماهنگی مدیران زیر مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان همدان که با حضور کاظمی نماینده ملایر در مجلس تشکیل شده بود، گفت: افزایش 13 پله ای رتبه کسب و کار استان همدان موجب خوشحالی است که ما امیدوارمی این رتبه را باز هم بهبود ببخشیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان، سید ناصر محمودی افزود: در دولت یازدهم در راستای مأموریت محوله وزارت امور اقتصادی و دارایی اقدامات تاثیرگذاری در کشور و به تبع آن در استان صورت گرفت لذا وزارت اقتصاد تنها وزارتخانه ای بود که برنامه عملیاتی تدوین نمود.
محمودی در خصوص تشکیل شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت اقتصاد در استان همدان گفت: تشکیل این شورا در استان ها با مسئولیت مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان ابتکاری از سوی دکتر طیب نیا وزیر سابق بود.
وی افزود: در راستای عملیاتی نمودن اسناد بالا دستی، آسیب شناسی قوانین و مقررات حوزه فعالیت، ایجاد یکپارچه سازی سامانه مدیریتی و عملیاتی، بررسی وظایف محوله اخنیارات مدیران استانی، بررسی و تبادل نظربرنامه ها و فعالیت ها و مشکلات موجود در آن حوزه از وظایف شورای هماهنگی است.
محمودی در حوزه اهداف تشکیل شورا گفت: هماهنگی و انسجام بیشتر در راستای سیاست های دولت و وزارت اقتصاد، هم افزایی و تشریک مساعی در خصوص مسایل مهم استان و تصمیم گیری و ارائه راهکار و پیشنهاد در حوزه های مختلف مالی،مالیاتی، گمرک، بیمه، اخذ گزارش های آماری و تحلیل آن از اهداف شورااست.
وی به اهم مصوبات و اقدامات، تعامل و ارتباط شورای هماهنگی مدیران با سایر دستگاههای اجرایی در راستای وظایف محوله اشاره کرد و افزود: بیشتر فعالیت شورا بر عهده مدیر کل امور اقتصادی و دارایی است که  این اداره کل دارای سه معاونت در حوزه های نظارت مالی، توسعه مدیریت و منابع و اقتصادی است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان گفت: عمده فعالیت شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت اقتصاد، تشکیل کمیته بهبود فضای کسب و کار است که 61 دستگاه  اجرایی که مرتبط با حوزه صدور و اخذ مجوز می باشند عضو آن هستند و استان همدان جز 10 استان پایلوت انتخاب شده است که سامانه دادور تا پایان سال با حضور معاون وزیر اقتصاد عملیاتی می شود.
محمودی هدف از تشکیل  این کمیته را حذف فرایندهای زائد و فراهم نمودن زمینه جذب سرمایه گذار و سرمایه گذاری عنوان کرد. وی در حوزه  کسب و کار استان همدان نیز گزرش داد: طبق اعلام مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی رتبه استان همدان در بهبود فضای کسب و کار از 24 به 11 ارتقاء پیدا کرده است که امیدواریم با کمک شورای هماهنگی مدیران استانی بتوانیم توسعه سرمایه گذاری در استان را رقم بزنیم.
وی  به  آخرین وضعیت طرح های سرمایه گذاری به بهره برداری رسیده استان اشاره کرد و افزود: پروژه های سرمایه گذاری خارجی در حال اجرای استان همدان  484 میلیون دلار است.
محمودی تصریح کرد: پروژه های سرمایه گذاری خارجی در حال اجرای استان که دارای مجوز سرمایه گذاری خارجی هستند،26 میلیون دلار است که عمده مباحثی که پیگیری کرده ایم تولید برق از انرژی خورشیدی است که استان در این زمینه پایلوت انتخاب شده و 6 نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی به جریان مدار برق وارد شده است که کل سرمایه گذار آن خارجی بوده است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در گزارشی از وضعیت اسناد خزانه اسلامی هم گفت: اقدامات مؤثری در این حوزه صورت گرفته است که از جمله آن آموزش روش های نوین مالی است که 18 جلسه کارشناسی برای دستگاههای اجرایی و مدیران مالی تشکیل داده ایم.
محمودی به تفویض اختیاری که وزیر اقتصاد به تمامی معاونین خود و به واگذاری آن به  استان ها اشاره کرد که در راستای آن اقدامات خوبی انجام شده است و به مرکز ارسال شده است.
وی خاطر نشان کرد: مقام عالی وزارت اقتصاد به هماهنگی بیشتر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی با محوریت اداره کل اموراقتصادی و دارایی به منظور رفع مسائل و مشکلات استان  تاکید کرده که در این راستاما وظیفه داریم برنامه های نمایندگان مردم مجلس شورای اسلامی را پیگیری نماییم.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان افزود: در خصوص خزانه داری الکترونیک کار به صورت 100 درصد محقق شده است و پروژه مولد سازی دارایی های دولت نیز در حال حاضر  60 درصد محقق شده است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان مشکل عمده صادر کنندگان استان را مسئله بارگیری از مبدأ تا مقصد عنوان کرد و از نمانیده ملایر خواست که در صورت توافق بین گمرک و وزارت خارجه با ارائه راهکاری این مشکل مرتفع گردد.


      

امروز
جستجو
دیدنی های استان همدان
انتشارات
پنجره واحد سرمایه گذاری
اپلیکیشن اندروید مرکز خدمات سرمایه گذاری
آمار بازدید کنندگان