منوی اصلی
نظرسنجی
نظر شما


خبرنامه
سایت های مرتبط
ستاد سرمایه گذاری استان همدان
سال 1398، سال «رونق تولید» ................... ثبت نام از کلیه سرمایه گذاران و مجریان طرحهای نیمه تمام، غیر فعال و طرحهای توسعه ای استان................آمادگی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان جهت مشاوره و تسهیل صدور مجوزها از طریق نمایندگان تام الاختیار........................سرمایه گذاران محترم در صورت داشتن هرگونه اعتراض نسبت به مراحل صدور مجوز فعالیت و بهره برداری می توانند اعتراض خود را کتبا به دبیرخانه ستاد سرمایه گذاری استان اعلام نمایند.......
دکتر محمودی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان: ایجاد رشته دانشگاهی جدید سرمایه گذاری در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه بوعلی سینای همدان

محمودی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در جلسه کارگروه تأمین مالی سرمایه گذاری استان همدان از اخذ مصوبه از شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص ایجاد گرایش دانشگاهی سرمایه گذاری در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه بوعلی سینای همدان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان، محمودی  مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در این نشست مطرح کرد:
-مراکز خدمات سرمایه گذاری استانها بر اساس قانون مصوب مجلس در کشور تشکیل و ریاست آن با استاندار هر استان و نایب رئیس آن مدیر کل امور اقتصادی و دارایی آن استان می باشد.
-اشاره به ارائه مشاوره های لازم قبل از ورود سرمایه گذار به امر سرمایه گذاری و ارائه فرصت های پیشنهادی سرمایه گذاری توسط این مرکز انجام می شود و حضور مستمر نمایندگان دستگاه های اجرایی استان همدان شامل جهاد کشاورزی، صمت و میراث فرهنگی به صورت مستمر در این مرکز و همچنین ۶۰ نماینده معرفی شده از سایر دستگاههای دولتی استان در صورت لزوم به پیگیری مباحث سرمایه گذاری.
-یادآور شدن سیاست های اخیر دولت جمهوری اسلامی ایران در خصوص پیگیری کلیه امور مربوط به سرمایه گذاری خارجی و همچنین امور مربوط به سرمایه گذاری داخلی و تصویب آن در هیأت دولت.
-اشاره به ضرورت توسعه استان همدان و پیگیری مسائل اقتصادی به لحاظ تأمین منابع مالی.
-تشریح اقدامات صورت گرفته در حوزه تأمین منابع مالی خارجی در استان همدان.
-اشاره به سرمایه گذاری های صورت گرفته در استان همدان از کشورهای مختلف اروپایی و عربی مانند آلمان، هلند، استرالیا و عراق.
-تشریح توانمندی های استان همدان و معرفی آن به عنوان استانی فعال و پویا در حوزه اقتصاد و سرمایه گذاری و تشکر از حمایت های دکتر جمالی و استاندار محترم.
-معرفی استان همدان به عنوان پایلوت  احداث نیروگاههای خورشیدی در کشور و نیز اشاره به تعداد ۱۲ طرح سرمایه گذاری خارجی در استان همدان با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۱۶ میلیون دلار با اشتغالزایی ۱۵۵۴ نفر  در زمینه های تولید الیاف لاستیک، فرآوری سیب زمینی و تولید فرنچ فرایز، بتن سبک گازی و احداث نیروگاه های خورشیدی و نیز بهره برداری تعداد ۷ نیروگاه خورشیدی با توان بالغ بر ۵۰ مگاوات.
- اشاره به راه اندازی اپلیکیشن تحت اندروید مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان برای اولین بار در کشور و اخذ حق معنوی آن از وزرات اقتصاد.
-اشاره بر فعال سازی و راه اندازی کمیته بهبود فصای کسب و کار در استان برای اولین بار در کشور و شناسایی قوانین مخل کسب و کار توسط این اداره کل با کمک دستگاه های اجرایی استان و نیز فعال سازی دو سامانه" یاور و دادور" و پیگیری فعالسازی دو سامانه" سام و نما "در آینده نزدیک.
-تأکید بر اهمیت نقشه راه تأمین منابع مالی خارجی استان همدان و اهمیت ایجاد کارگروه در این زمینه و نیز معرفی ظرفیت ها و الویت های توسعه ای استان.
 -خاطرنشان نمودن احصاء فرصت های سرمایه گذاری استان توسط مرکز خدمات سرمایه گذاری و به روز رسانی فرصت ها.
-تشریح پیگیری های صورت گرفته در خصوص احداث و راه اندازی مرکز مشاوره ایرانیان مقیم خارج از کشور و حضور نمایندگان این مرکز در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان و مرکز خدمات سرمایه گذاری استان.
-تأکید بر پیوند بین مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان و مرکز ایرانیان مقیم خارج از کشور در جهت جذب سرمایه گذار به استان همدان.
-اشاره به برنامه اقتصاد مقاومتی و قانون بودجه سالهای ۹۸ و ۹۷ و تاکید این قانون بر استفاده از منابع مالی و فاینانس.
-اشاره به شرایط خاص حاکم بر کشور به لحاظ تحریم های اقتصادی و تاکید مجدانه این سند بر مقابله با تحریم.
-تأکید بر ارائه کلیه طرح های سرمایه گذاری به زبان انگلیسی و تکمیل فرم های خلاصه طرح ها به زبان انگلیسی جهت ارسال به سازمان سرمایه گذاری کشور و نیز تهیه بروشور مشوق ها و معافیت های سرمایه گذاری در حوزه مالیات و گمرک.
- گفتنی است در این جلسه محمودی از اخذ مصوبه از شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص ایجاد گرایش دانشگاهی سرمایه گذاری در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه بوعلی سینای همدان خبر داد.امروز
جستجو
دیدنی های استان همدان
انتشارات
پنجره واحد سرمایه گذاری
اپلیکیشن اندروید مرکز خدمات سرمایه گذاری
آمار بازدید کنندگان