منوی اصلی
نظرسنجی
نظر شما


خبرنامه
سایت های مرتبط
ستاد سرمایه گذاری استان همدان
سال 1398، سال «رونق تولید» ................... ثبت نام از کلیه سرمایه گذاران و مجریان طرحهای نیمه تمام، غیر فعال و طرحهای توسعه ای استان................آمادگی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان جهت مشاوره و تسهیل صدور مجوزها از طریق نمایندگان تام الاختیار........................سرمایه گذاران محترم در صورت داشتن هرگونه اعتراض نسبت به مراحل صدور مجوز فعالیت و بهره برداری می توانند اعتراض خود را کتبا به دبیرخانه ستاد سرمایه گذاری استان اعلام نمایند.......
جلسه کمیته پایش و بهبود محیط کسب و کار استان همدان برگزار شد

جلسه کمیته پایش و بهبود محیط کسب و کار استان همدان با حضور دکتر محمودی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان و نمایندگان دستگاههای اجرایی عضو کمیته مذکور در محل سالن جلسات اداره کل امور همدان اقتصادی و دارایی استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان،محمودی بیان کرد: یکی از اولویت های راهبردی و اصولی وزرات امور اقتصادی و دارایی، بهبود و پایش محیط کسب و کار در کشور است. برای همین منظور پیگیری این موضوع وظیفه اصلی دستگاههای اجرایی در هر استان می باشد.
وی گفت: در استان همدان نیز در طول دولت یازدهم و ودوازدهم اقدامات خوبی در حوزه بهبود محیط کسب و کار صورت گرفته است. در این راستا، کسب اطلاعات و دانش و درک محیط کسب و کار جزئی از مدیریت راهبردی هر دستگاه اجرایی می باشد.
مدیر کل امور اقتصاد و دارایی استان خاطر نشان کرد:در حقیقت هدف ما شناسایی و رویایی با فرصت های بالقوه، شناسایی قوانین مخل کسب و کار است و نیز اینکه بتوانیم  کمک کنیم تا  فرآیندهای اخذ مجوز سرمایه گذاری در استان تسهیل شوند.
محمودی افزود: خوشبختانه در وزارت اقتصاد شاهد اقدامات خوبی در این زمینه بوده ایم که از مهمترین موارد میتوان به راه اندازی 4 سامانه دادور، یاور، سام و نما یاد کرد. وی در ادامه با اشاره به این موضوع که جامعه اطلاعاتی جهانی WSIS از چهار سامانه مذکور، سه سامانه سام، دادور و نما را جهت انتخاب ۵ پروژه برتر و موفق دنیا به رای گیری گذاشته است، ضمن بیان این موضوع که انتخاب هرکدام از این پروژه ها در سطح بین المللی می تواند رتبه کسب و کار کشور را بهبود ببخشد، از نمایندگان دستگاه های اجرایی درخواست نمود که به عنوان یک تکلیف ملی، به سایت جامعه اطلاعاتی جهانی مراجعه نموده و به پروژه های مذکور رای دهند.
 نماینده وزیر اقتصاد در استان ضمن تأکید بر همکاری دستگاههای اجرایی در خصوص بهبود وضعیت  کسب و کار کشور،اظهار داشت: اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در این راستا تاکنون جلسات متعدی در خصوص کسب و کار به صورت مستمر برگزار کرده است و دستگاههای اجرایی استان را موظف نموده تا نماینده ثابت و آگاه در این حوزه را به اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان معرفی نماید.
وی همچنین با اشاره به اهمیت همکاری بین دستگاههای اجرایی استان در حوزه کسب و کار یادآورشد: باید بتوانیم با کمک یکدیگر فضای کسب و کار را در استان و در کشور ارتقاء دهیم که این امر مهم مستلزم  هم اندیشی و همفکری بیشتر در این زمینه است.
در ادامه این نشست تخصصی دکتر نعمتی کارشناس پایش شاخص های محیطی کسب و کار اداره کل، اطلاعاتی را در خصوص پایگاه اطلاع رسانی اجلاس جامعه اطلاعاتی جهانی WSIS 2019 و نحوه رأی دهی به سامانه های سام، دادور و نما در سایت اجلاس مذکور به نمایندگان کسب و کار دستگاههای اجرایی استان ارائه نمود. شایان ذکر است این کارگاه آموزشی در کشور برای اولین بار در استان همدان برگزار گردید.امروز
جستجو
دیدنی های استان همدان
انتشارات
پنجره واحد سرمایه گذاری
اپلیکیشن اندروید مرکز خدمات سرمایه گذاری
آمار بازدید کنندگان