منوی اصلی
نظرسنجی
نظر شما


خبرنامه
سایت های مرتبط
ستاد سرمایه گذاری استان همدان
سال 1398، سال «رونق تولید» ................... ثبت نام از کلیه سرمایه گذاران و مجریان طرحهای نیمه تمام، غیر فعال و طرحهای توسعه ای استان................آمادگی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان جهت مشاوره و تسهیل صدور مجوزها از طریق نمایندگان تام الاختیار........................سرمایه گذاران محترم در صورت داشتن هرگونه اعتراض نسبت به مراحل صدور مجوز فعالیت و بهره برداری می توانند اعتراض خود را کتبا به دبیرخانه ستاد سرمایه گذاری استان اعلام نمایند.......
جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان

مهندس عسگریان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری همدان در جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان که در محل سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان با حضور مدیران دستگاهای اجرایی مرتبط با امر سرمایه گذاری تشکیل شد، ضمن تشکر از محمودی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان به جهت اقدامات شایسته انجام شده در مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی استان همدان ،اظهار داشت: مشاوره به سرمایه گذاران خارجی، تسهیل و روان سازی صدور مجوز و پیگیری صدور مجوز سرمایه گذاری خارجی از سازمان سرمایه گذاری کشور از جمله اهداف مهمی است که باید آن را دنبال نماییم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان، وی با اشاره به تسهیلات روستایی ارائه شده در سالهای 1397 و 1396 بیان کرد: بیشتر طرح های ارائه شده در استان تکراری است و تعداد محدودی از طرح های سرمایه گذاری مشمول نوآوری هستند، لذا می بایست تقویت مراکز خدمات سرمایه گذاری دستور کار قرار گیرد.
عسگریان افزود: جذب سرمایه گذار خارجی در استان مستلزم آموزش و یادگیری اصول پایه و اولیه این امر مهم است. سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری در ادامه ضمن مکلف نمودن دستگاههای اجرایی به اطلاع رسانی در خصوص حضور هرگونه سرمایه گذارخارجی در استان تأکید کرد: هرگونه جلسه با سرمایه گذار خارجی باید در محل مرکزخدمات سرمایه گذاری استان همدان برگزار شود و مدیران دستگاههای اجرایی مربوطه نیزموظف می باشند هفته ای یکبار به منظور ارائه خدمات مناسب تر و تسهیل فرآیند سرمایه گذاری در این مرکز حضور یابند.
عسگریان یادآور شد: مرکز خدمات سرمایه گذاری را باید به عنوان اساس سرمایه گذاری دانست و در صورت‌ مراجعه سرمایه گذار به این مرکز درصدد رفع مشکلات آن باشیم. وی بر لزوم حضور مدیران دستگاههای اجرایی در خصوص بازدید ازپروژه های سرمایه گذاری بزرگ در استان تأکید کرد.
محمودی در این نشست تخصصی ضمن تأکید بر اهمیت فعال سازی مرکزخدمات سرمایه گذاری در قالب پنجره واحد سرمایه گذاری بیان کرد: با توجه به تغییرات مدیریتی اخیر در استان همدان و حضور مهندس شاهرخی به عنوان مقام ارشد استان، و تاکیدات ایشان برای تلاش بیشتر و جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی در دستور کارقرار گرفته است. وی ضمن اشاره به تأکیدات استاندار همدان بر فعال سازی مرکزخدمات و مباحث مربوط به اشتغالزایی در استان،اظهار داشت: جلسات تخصصی سرمایه گذاری با حضور استاندار به صورت مستمر برگزار می گردد و این اداره کل به عنوان یکی ازدستگاههای اجرایی مرتبط موظف هستیم تمامی گزارشات مربوطه را به دفتر ایشان ارسال نماییم.
محمودی خاطر نشان کرد:به منظور فعالسازی بیش از پیش پنجره واحد سرمایه گذاری از دستگاههای مرتبط با امر سرمایه گذاری نمایندگانی به صورت ثابت و مستمر در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان مستقر هستند. لذا باید به منظور پیگیری هر چه بیشتر منویات مقامات عالی کشور، نیازمند همت بیشتری در حوزه سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاری خارجی می باشیم.
مدیر کل اقتصاد و دارایی استان اذعان داشت: کانون مراجعه تمامی متقاضیان سرمایه گذاری خارجی در هر استان، مراکز خدمات سرمایه گذاری آن استان است که ارائه مشاوره به سرمایه گذاران مراجعه کننده مهمترین وظایف آنان به شمار می رود.
وی در ادامه ضمن اشاره به قانون فیپا(حمایت و تشویق سرمایه گذاری خارجی) یادآور شد می بایست دستگاههای اجرایی نمایندگان تام الاختیار مسلط به موضوع سرمایه گذاری خود را به این مرکز معرفی نمایند تا ایشان پیگیری تمامی وظایف و امور محوله سرمایه گذاری مربوط به دستگاه اجرایی خود را پیگیری نماید. محمودی در ادامه از مراکز خدمات سرمایه گذاری در استانها به عنوان یک پوشش حمایتی در زمینه سرمایه گذاری نام برد. وی افزود: قانونگذار به منظور اثر بخشی بیشتر و تقویت مراکز خدمات سرمایه گذاری ریاست مرکز در هر استان با استاندار آن استان است و نایب رئیس مرکز،نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آن استان می باشد.
نایب رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در ادامه ضمن معرفی واشاره به اهم اقدامات صورت گرفته این مرکز،ارائه مشاوره در امور مربوط به پذیرش و حمایت از سرمایه گذار را از اولویت های این مرکز بر شمرد. لزوم تشکیل کار گروه تامین منابع مالی را یاد آوری نمود و به تشریح آن پرداخت و درادامه مدیران کل و معاونین دستگاههای مرتبط با سرمایه گذاری نقطه نظرات خود را در چگونگی تقویت مرکز و نقشه راه سرمایه گذاری مطرح کردند.
گفتنی است برگزاری کارگاههای آموزشی تخصصی متعدد درحوزه سرمایه گذاری از جمله روشهای تأمین مالی، بهبود فضای کسب و کار، اقتصاد سبز از اقدامات شایسته مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان می باشد.

 


 

 

امروز
جستجو
دیدنی های استان همدان
انتشارات
پنجره واحد سرمایه گذاری
اپلیکیشن اندروید مرکز خدمات سرمایه گذاری
آمار بازدید کنندگان