منوی اصلی
نظرسنجی
نظر شما


خبرنامه
سایت های مرتبط
ستاد سرمایه گذاری استان همدان
سال 1398، سال «رونق تولید» ................... ثبت نام از کلیه سرمایه گذاران و مجریان طرحهای نیمه تمام، غیر فعال و طرحهای توسعه ای استان................آمادگی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان جهت مشاوره و تسهیل صدور مجوزها از طریق نمایندگان تام الاختیار........................سرمایه گذاران محترم در صورت داشتن هرگونه اعتراض نسبت به مراحل صدور مجوز فعالیت و بهره برداری می توانند اعتراض خود را کتبا به دبیرخانه ستاد سرمایه گذاری استان اعلام نمایند.......
بازدید کارشناسان مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان از نیروگاههای خورشیدی استان همدان

 روز دوشنبه مورخ 1397/05/22 آقای مجید رجبی و خانم سیده فاطمه معصومی، کارشناسان مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان، در راستای شرح وظایف آن مرکز از نیروگاههای خورشیدی باباطاهر و امیرکبیر هرکدام با ظرفیت تولید 7 مگاوات با موضوع فعالیت تولید برق در استان همدان بازدید به عمل آورده و بخش های مختلف این نیروگاهها را به منظور شناسایی مشکلات، مورد بازدید قرار دادند.

طبق گفته های آقای مهدی سامری، مدیر پروژه شرکت آفتاب ماد راه ابریشم، نیروگاه خورشیدی باباطاهر همدان با ظرفیت تولید 7 مگاوات با سرمایه گذاری 8/5 میلیون یورو و با مشارکت 100 درصدی سرمایه گذاران خارجی از کشور آلمان انجام گرفته است. این نیروگاه که در شهرستان فامنین واقع شده در زمینی به وسعت 10 هکتار احداث گردیده است. سامری در ادامه توضیحات خود از فرآیند تولید برق و نقش مهم اینورترها در تبدیل برق DC به AC توضیح داده و افزود نصب کلیه پنل ها و سازه های این نیروگاه نسبت به شرایط و سختی خاک و بافت آن در منطقه متفاوت است. سامری گفت با توجه به اهمیت تمیز بودن سطح پنلها در تولید برق، اخیراً یک دستگاه تراکتور مخصوص شستشوی پنل های خورشیدی به مجموعه آفتاب ماد راه ابریشم اضافه شده که مبلغ آن به هزینه های این شرکت اضافه گردیده است. در ادامه این بازدید یک روزه، کارشناسان مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان از نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی امیرکبیر نیز بازدید به عمل آوردند. نیروگاه مذکور با سرمایه گذاری 7/5 میلیون یورو توسط شرکت آلمانی آتوس در زمینی به وسعت 10 هکتار و در روستای آق بلاغ لتگاه شهرستان همدان واقع  گردیده است.
 این نیروگاهها به عنوان یکی از مهمترین طرح های سرمایه گذاری استان همدان در حوزه انرژی های تجدید پذیر، هر کدام دارای حداقل 12 نفر اشتغال می باشد و به عنوان یکی از برجسته ترین طرح های تأثیرگذار سرمایه گذاری خارجی در غرب کشور محسوب می گردد که خوشبختانه در فرآیند اجرایی تولید برق با مشکل خاصی مواجه نبودند.


امروز
جستجو
دیدنی های استان همدان
انتشارات
پنجره واحد سرمایه گذاری
اپلیکیشن اندروید مرکز خدمات سرمایه گذاری
آمار بازدید کنندگان